Noro Grofčík

Noro Grofčík

Tanečník a choreograf, 5-násobný majster sveta
Podpis odborníka

Najnovšie vysielania odborníka

Teraz LIVE
25
min.
1.2.2023
8:00
#34 Tancom k oldies hitom špeciál

Cítiť sa lepšie a zdravšie prostredníctvom tanca a hudby

Zdravie
Teraz LIVE
18
min.
11.1.2023
8:00
#33 Tancom k vianočnému swingu

Cítiť sa lepšie a zdravšie prostredníctvom tanca a hudby

Zdravie
Teraz LIVE
17
min.
4.1.2023
8:00
#32 Tancom k vianočnej nálade

Cítiť sa lepšie a zdravšie prostredníctvom tanca a hudby

Zdravie

Viac o Odborníkovi

Život zasvätil svojej najväčšej vášni: tancu, pohybu a práci s mládežou. Pochádza z dedinky Maňa z okolia Nových Zámkov, v ktorej strávil obdobie detstva a aj dospievania.

Tancovať začal už ako sedemročný v dedinskom folklórnom súbore. Ako teenagera ho v 15tich rokoch uchvátil moderný tanec a naplno sa začal venovať breakdancu, streedancu a hip-hopu.

Popri tanci stihol vyštudovať UKF v Nitre úplne iný odbor, aký by ste u tanečníka čakali: odbor aplikovaný informatik. Dnes je šťastne ženatý a žije so svojou rodinou v obci Melek pri Nitre. Názov obce Melek pochádza z Turecka a znamená anjel, čo je typické aj pre Nora.

Noro Grofčík je totižto tanečník, ktorý hoci doslova zažiaril aj za hranicami Slovenskej republiky, tak aj napriek svojim úspechom sa vyznačuje práve ľudskosťou, skromnosťou a veľkou charizmou.

Mnohým z vás je jeho meno známe zo súťaže Československo má talent 2021, kde herečku Dianu Mórovú Norov famózny tanec natoľko uchvátil, že mu dala zlatý buzzer, ktorý ho z kvalifikácie posunul rovno do finále tejto talentovej súťaže.

Čo o ňom možno neviete je, že sa stal slovenským Choreografom roka 2016 a až 2krát po sebe získal titul majstra sveta – DANCE STAR Croatia.

Trénoval a získaval skúseností aj v zahraničí v Brodway Dance Center v New Yorku, v Hollywoode v  International dance Academy a Millenium Dance Complex, či Kinjaz Dojo.

Mal tú česť učiť sa od najlepších choreografov a tanečníkov sveta, akými sú Matt Steffanina, Nika Kljun, Anthony Lee, Kinjaz crew, Jojo Gomez, David Moore, Marty Kudelka, WilldaBeast Adams a mnohí ďalší.

Z jeho nespočetných úspechov rozhodne stojí za to vymenovať aj jeho víťazstvo na majstrovstvách sveta v umení – World Championships of Performing Arts v LOS ANGELES – Hollywood California.

Bol finalistom súťaže tanečník roka 2015 Česko-Slovensko a tiež vystúpil na festivale New York City Dance Panorama. Účinkoval v súťažiach Československo má talent, Poľsko má talent či Got to dance Poľsko.

Jeho tanečné vystúpenia ste mohli vidieť v spolupráci so známymi slovenskými spevákmi ako Nela Pocisková, Majk Spirit, Suvereno, Rakby, Thomas Puskailer, P.A.T., Dominika Mirgová, Pater.

Účinkoval v Televízii Markíza, JOJ, RTVS. Bol porotcom aj mnohých slovenských a českých súťažiach.

Noro je zakladateľom tanečnej školy N DANCE COMPANY, ktorú vedie a venuje sa jej na plný úväzok. Taktiež sa stal tvárou výchovno vzdelávacieho projektu pre základné a stredné školy - ŠKOLA TANCOM.

Neutíchajúcim entuziazmom a vášňou k tancu napĺňa svoje poslanie a odovzdáva  skúsenosti ďalším generáciam mladých tanečníkov.

A verte tomu, že strhne k pohybu aj Vás. Ako sám vraví, tanec je ten najúžasnejší prostriedok na vyjadrenie emócií, pocitov a nálad. Prispieva k lepšej kondícii, krajšej postave a hlavne vás dobije energiou a radosťou.

Zabudnite na každodenné starosti a nechajte sa uniesť hudbou a pohybom spolu s Norom. Slovákom, ktorý tancom dobyl Hollywood!

Noro vo svojich tanečných videách prebudí aj vášho tanečného ducha.