Nikola Pieťková

Nikola Pieťková

Osobná trénerka
Podpis odborníka

Najnovšie vysielania odborníka

Teraz LIVE
32
min.
11.7.2022
8:00
#20 Pondelkové cvičenie s Nikou

Nakopni sa do nového týždňa

Zdravie
Teraz LIVE
33
min.
4.7.2022
8:00
#19 Pondelkové cvičenie s Nikou

Nakopni sa do nového týždňa

Zdravie
Teraz LIVE
33
min.
27.6.2022
8:00
#18 Pondelkové cvičenie s Nikou

Nakopni sa do nového týždňa

Zdravie

Viac o Odborníkovi


Je mladá 23 ročná osobná trénerka, ktorá aktuálne pôsobí v tréningovom centre Fitfabrik v Novej Dubnici.

Narodila sa ako staršia dcéra a detstvo a mladosť strávila v malej dedinke Bolešov neďaleko Novej Dubnice. Otec pracoval v zahraničí, a tak ich spolu s mladším bratom primárne vychovávala mama, ktorá im prísnou výchovou dala pevné základy do života.

Svoju vášeň k pohybu a športu objavila už v skorom rannom veku. Od svojich ôsmich rokov aktívne hrávala tenis. O tri roky neskôr ju zlákala športová atletika, ktorej sa venovala do svojich šestnástich rokov. Možno by sa jej venovala až doteraz, keby ju kamarátka Janka v tom čase nepriviedla na futbalové ihrisko. Stala sa členkou novovznikajúceho futbalového družstva žien. Už po prvom tréningu jej bolo nad slnko jasnejšie, že pri tomto športe ostane. Futbal sa stal jej novou životnou vášňou.

Na futbalovom štadióne trávila viac času ako doma. Tu sa aj zoznámila so svojím životným partnerom, ktorý sa tiež profesionálne venuje futbalu. Spoločné záujmy a kamaráti, rovnaké životné ciele, veľa prekonaných prekážok tvorí medzi nimi dodnes veľmi silné puto.

Celý život sa držala pravidla robiť iba to, čo ju baví, napĺňa a dáva jej zmysel.  Aj práve preto si vo svojich 17-tich rokoch spravila futbalovú UEFA C trénerskú licenciu. Po jej absolvovaní dostala ponuku pracovať vo futbalovom klube s mládežou a s radosťou robí túto prácu dodnes.

Touto licenciou však jej ambície ani zďaleka neskončili. Vždy sa chcela venovať trénerstvu. K naplneniu tohto sna jej dopomohlo neustále vzdelávanie sa v športovej oblasti a absolvovanie ďalšej výučby a kurzov.

Dnes je okrem futbalu aj certifikovaná kondičná a core trénerka. Obľubuje kondičné a stabilizačné tréningy na rovnováhu a spevnenie tela. V posledných rokoch sa venuje tiež plávaniu, na ktoré nedá dopustiť.

Pod jej vedením na svojich dokonalých postavách pracujú najmä ženy, ktorým pomáham s problémovými partiami ako sú zadok, stehná a bruško nielen na skupinových cvičeniach, ale aj na osobných tréningoch. Tréning stability, rovnováhy a core využíva najmä pri trénovaní športovcov.

Rozhodne však nie je typom trénerky, ktorá počíta kalórie, pretože nadovšetko miluje sladkosti. Je dôkazom toho, že aj pri nejakom tom stravovacom prehrešku je stále možné mať štíhlu a vypracovanú postavu a toto poznanie predáva ďalej aj svojim zverenkyniam.

Snaží sa ich viesť k správnym návykom a jej cieľom je, aby sa cvičenie, zdravá strava a láska k pohybu stala ich životným štýlom.

Výborná nálada, prepotené tričko a úsmev po každom tréningu sú veci, s ktorými vždy odídete zo spoločného tréningu s Nikou.