Miroslava Ryšková

Miroslava Ryšková

copywriterka, ktorá na sociálnych sieťach učí Slovákov po slovensky
Podpis odborníka
Kto je
Miroslava Ryšková
?

Profesionálna copywriterka a milovníčka slovenčiny, ktorá vám v Motilife poradí, ako písať pútavé a gramaticky správne texty. Pôsobila ako redaktorka denníka Nový čas a šéfredaktorka magazínu Feminity, spolupracovala s redakciami ako Star či Rytmus života. V súčasnosti sa venuje tvorbe SEO textov, PR článkov, tlačových správ, blogov na firemné weby či príprave brožúr a tlačovín. Predovšetkým sa zameriava na jazykové korektúry a štylistické úpravy textov a kníh.

Všetko sa dá.

Najnovšie vysielania odborníka

Teraz LIVE
25
min.
29.11.2022
18:00
#20 Kanály komunikačného mixu

Ako využívať komunikačné kanály

Biznis a kariéra
Teraz LIVE
19
min.
8.11.2022
18:00
#19 3 základné piliere textov na web

Naučte sa spolu so mnou, ako písať atraktívne a predajne efektívne texty na web

Biznis a kariéra
Teraz LIVE
21
min.
18.10.2022
18:00
#18 Ako na to: Spolupráca s influencermi

Ako osloviť influencerov a čo potrebujete vedieť skôr, ako im napíšete?

Biznis a kariéra

Viac o Odborníkovi

Mirka pochádza zo Záhoria, vyštudovala slovenský jazyk a literatúru v kombinácii s históriou na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave a od roku 2005 pôsobí v médiách.

Svoju pracovnú kariéru začínala ako redaktorka na oddelení prominentov v denníku Nový Čas, neskôr na pozícii šéfredaktorky spúšťala online magazín Feminity.sk, kde popri písaniu online obsahu pripravovala aj Feminity magazín a spolupodieľala sa na príprave DVD o cvičení.

Rozbehnutú kariéru v médiách prerušila v roku 2010, keď odletela do Austrálie a viac ako rok sa zdokonaľovala v angličtine a vzdelávala sa v oblasti cestovného ruchu. Krajinu protinožcov po svojom návrate vymenila za stovežatú Prahu, kde sa stala zodpovednou za projekt Bubbleology a za celé jeho etablovanie na slovenskom trhu.

K písaniu sa vrátila neskôr prostredníctvom spolupráce s redakciami Star, Rytmus života, Season Report, Exclusive magazín, Green magazine a prácou v PR agentúre, kde sa popri príprave obsahu venovala aj príprave a moderovaniu tlačových konferencií či zastupovaniu klientov na TV obrazovkách.

Dnes tvorí obsah pre rozličné firmy, píše blogy, texty na web, PR články, brožúry či noviny na mieru a na sociálnych sieťach učí Slovákov po slovensky prostredníctvom svojho úspešného profilu viete_po_slovensky, vďaka ktorému sa dostala do éteru Funradia či Rádia Expres.

Redakcia Startitup označila jej profil za jeden z inšpirujúcich, ktoré vám rozšíria vedomosti. Mirka pripravuje vydanie svojej prvej knihy z prostredia slovenskej gramatiky a pravopisu, no doma do šuplíka sa najradšej venuje písaniu prózy zo ženského prostredia.