Lucia Baričič

Lucia Baričič

Odborníčka v oblasti ekonomiky pre začínajúcich podnikateľov
Podpis odborníka

Najnovšie vysielania odborníka

Teraz LIVE
9
min.
19.1.2023
15:00
#15 Nové sumy od 1.1. 2023

Biznis a kariéra
Teraz LIVE
5
min.
22.9.2022
15:00
#14 Aké pokuty Vám hrozia za porušenie zákona

Biznis a kariéra
Teraz LIVE
7
min.
8.9.2022
15:00
#13 Aké výstupy si treba pýtať od účtovníčky

Čo všetko si môžete pýtať od účtovníčky a čo sa z týchto zostáv môžete dozvedieť?

Biznis a kariéra

Viac o Odborníkovi

Lucia sa narodila v Bratislave, kde vyštudovala strednú ekonomickú školu a potom aj Ekonomickú univerzitu, odbor Daňovníctvo a daňové poradenstvo. Už na strednej škole ju bavilo účtovníctvo, takže bolo viac-menej jasné, čomu sa bude venovať.

Od roku 2001 poskytuje účtovné služby malým a stredným podnikateľom, či už fyzickým osobám resp. živnostníkom, alebo právnickým osobám, čiže s.r.o..

Za vyše 20 rokov praxe sa stretla s mnohými podnikateľmi, ktorých ekonomické znalosti v oblasti podnikania boli rôzne. Niektorí potrebovali poradiť od základov, niektorí už disponovlai určitými poznatkami. Pre väčšinu podnikateľov však bolo účtovníctvo a povinnosti s ním spojené jednou veľkou neznámou. Častokrát sa jej stávalo, že sami nerozumeli tomu, na čo sa pýtali, a tak nemohli porozumieť ani odpovedi na otázku. Bolo im treba vysvetliť základné pojmy, aby dokázali pochopiť súvislosti.

Z uvedených skúseností z praxe jej vyplynula potreba pomôcť budúcim a začínajúcim podnikateľom zorientovať sa v oblasti zákonov, ktoré sa ich týkajú. Pretože začať podnikať a nepoznať zákony, je ako šoférovať auto bez znalostí dopravných predpisov. Cieľom nie je, aby podnikatelia ovládali zákony podrobne, ako ich ovláda ich účtovníčka. Cieľom je, aby mali základný prehľad, vedeli čo ich čaká, s čím sa môžu na ceste podnikania stretnúť a na čo si majú dať pozor.

Preto Lucia vytvorila pútavé animované videá, prostredníctvom ktorých sa budúci a začínajúci podnikatelia dozvedia všetko potrebné zo zákonov pre ich podnikanie. Sú omnoho lepšou voľbou, než pracné vyhľadávanie informácií na internete, či čítanie dlhosiahlych odborných článkov, plných špecifických termínov, ktoré sú pre bežných ľudí nezrozumiteľné, zdĺhavé a nudné.

Vďaka Lucii získajú podnikatelia základný prehľad zákonov a všetkých povinností, ktoré im z nich vyplývajú. Ušetria svoj drahocenný čas, vyhnú sa chybám a plateniu zbytočných pokút..