Katka Brňáková

Katka Brňáková

Zakladateľka medzinárodnej kampane na podporu osvety o dojčení
Podpis odborníka

Najnovšie vysielania odborníka

Teraz LIVE
33
min.
13.12.2022
12:00
#37 Dojčenie v prítomnosti druhých - 3.časť

Reakcia na reakciu okolia

Vzťahy
Teraz LIVE
32
min.
29.11.2022
12:00
#36 Dojčenie v prítomnosti druhých - 2.časť

Čo na to hovoria matky?

Vzťahy
Teraz LIVE
16
min.
22.11.2022
12:00
#35 Dojčenie v prítomnosti druhých

Patrí sa?

Vzťahy

Viac o Odborníkovi

Zakladateľka medzinárodnej kampane na podporu osvety o dojčení.

Narodila sa v roku 1977, na Deň učiteľov, ako prvá z troch súrodencov a 15-miliónty občan Československej socialistickej republiky.

Vyrastala na dedine, už od malička milovala byť v centre diania. Vyhrávala súťaže v recitovaní, v literárnej tvorbe, hrala v amatérskom divadelnom súbore, viedla dedinský klub mládeže.

V 19ich, síce neplánovane, ale vďačne prijala novú úlohu – materstvo. Učiť sa nikdy neprestala, aj počas materskej sa vzdelávala, zdokonaľovala sa v jazykoch, komunikácii, obchode, marketingu. Tridsiate narodeniny už oslávila ako občanka mesta Šaľa, kde žije dodnes.

Vydala sa ako 31-ročná, narodením dvoch plánovaných detí sa ukázala cesta, ktorá sa neskôr stala jej poslaním. Po vyriešení problémov s dojčením svojej dcéry, pomocou certifikovanej poradkyne pri dojčení, zistila, že o tejto službe mnohí vôbec netušia. Ako ani o skutočnej podstate dojčenia.

V marci 2012 odštartovala prvý komerčný projekt zameraný na šírenie osvety o význame vzťahovej výchovy, s názvom „Dojčiť je IN – Kampaň za zdravšiu generáciu“, ktorý časom nabral medzinárodné rozmery.

Je spoluautorkou jedinej knihy na slovenskom knižnom trhu s doživotným titulom „Inovatívny čin roka“. Katka nie je poradkyňa pri dojčení, ale vďaka svojim komunikačným zručnostiam, osobným skúsenostiam s dojčením a vedomostiam dokáže odovzdať tému pútavo a ľudsky. Štýl spracovania knihy vytvoril aj nový žáner – odborné texty z dôveryhodných zdrojov „zabalené“ do zaujímavých príbehov zo života spoluautorov zaujmú oteckov, starých rodičov, aj mladú generáciu, ktorú založenie rodiny len čaká. Kniha ako jediná v téme dojčenia pomáha aj matkám, ktoré nemohli dojčiť, pokiaľ chceli a majú preto negatívne pocity.    

Katka stojí na čele vydavateľstva TOP1 knihy od marca 2019.

Bola zakladateľkou jediného magazínu na Slovensku v téme dojčenia a vzťahovej výchovy bez reklamy na umelé mlieka.

Príležitosti a výnosy prepojenia štátu a súkromného sektora cez podporu dojčenia prezentovala na pôde Národnej rady, Úradu vlády aj Inštitútu zdravotnej politiky Ministerstva zdravotníctva, aj ako jediná žena v súťaži EFEKTIA 2019. Jej cieľom je vyvolať záujem o tému a prepojiť verejnosť s odborníkmi. Počas 10 rokov kampane na podporu dojčenia publikovala a vystupovala v dvoch jazykoch v štyroch krajinách.Je aktívnou členkou zahraničného VIP klubu marketérov.

Poslanie Katky dáva šancu čitateľom, divákom, poslucháčom

1, rozpoznať súvislosti dojčenia a vzťahovej výchovy a kvality života nielen v detstve

2, získať možnosti šetrenia rodinného rozpočtu, ochrany životného prostredia, o ktorých doteraz ani neuvažovali

3, využiť iné nástroje vo výchove, pre lepší život rodiny

S Andym Winsonom sa stretla v roku 2014 a odvtedy bola nielen absolventkou mnohých jeho tréningov, ale aktívne s ním spolupracuje v oblasti rozvoja. Od marca 2020 vedie skupinu 99-dňová výzva s Andym Winsonom – Zmeň svoje telo-zmeníš svoj život.